Afrodite

Opdateret d.5.12.2018

Stjernegriffoner

DKCH

KBHV16 KBHJV16 KLBJCH DEVDHJCH DEJCH DEROJSG16


Afrodite

Så kom E-kuldet til verden, den lille "rodebutik" blev født d. 8.3. og der kom to tæver en sort og en rød og en rød han. Jeg er meget tilfreds med fordelingen.

Se billeder tryk her

Afrodite er fra mit A- kuld.

Hun er livlig, glad og legesyg og så er hun smuk. Afrodite træner jeg rally og agility med, og så går vi på udstillinger. Jeg har meget store forhåbninger til den smukke og dygtige pige, som på udstillingerne klare sig rigtig godt.


Afrodite har her 11/2 år gammel flere titler, hun er i lillehunde klubben regi både dansk og tysk junior champion, hun er Københavns junior vinder og Københavns vinder.

http://ingrus.net/griffon/en/details.php?id=26489

Ballerup 2016

Afrodite blev BIM og fik titlerne KBHJV & KBHV

                                                              Resultater

             

Babyklassen:


D.17.07.2015 Vejen dommer Lyudmila Tchistiakova SL.Plac.1 Bedste baby


D.18.07.2015 Vejen dommer Cathy Delmar SL.Plac.1 Bedste baby


D.19.07.2015 Vejen dommer Nicon Chin SL.Plac.1 Bedste baby


D.29.08.2015 Varde dommer Lyn Watson SL.Plac.1 Bedste baby


D.03.10.2015 Herlufmagle dommer Marco Marabotto SL.Plac.1 Bedste baby


D.04.10.2015 Herlufmagle dommer Sara Nordin SL.Plac.1 Bedste baby


Hvalpeklassen:


D.31.10.2015 Herning dommer Birgit Sluiter SL.Plac.1 Bedste baby


D.01.11.2015 Herning dommer Siret Lepasaar SL.Plac.1 Bedste baby


D.22.11.2015 Middelfart dommer Gabriele Runge SL.Plac.1 Bedste baby



Juniorklassen:


D.7.02.2016 Årslev skue dommer Kresten Scheel EX.Plac.1 BIK BIR


D. 20.03.2016 1. udstilling Odense, dommer Henrik Johansson, EX JK Plac. 1


D. 20.03.2016 2. udstilling Odense, dommer Larysa Pochekuyeva, E XJK Plac.1 CK 1.BTK CERT BIK BIR


D. 14.05.2016 1. udstilling Gørlev, dommer Bengt-Åke Bogren, EX JK Plac.1 CK 1.BTK CERT BIK BIM


D. 14.05.2016 2. udstilling Gørlev, dommer Elisabetta De Luca, EX JK Plac.1 CK 1.BTK CERT BIK BIM


D. 15.05.2016 3. udstilling Gørlev, dommer Branislav Rajic, EX JK Plac.1 CK 1.BTK CERT BIK BIM


D. 15.05.2016 4. udstilling Gørlev, dommer Luis Ortiz, EX JK Plac.1 CK 1.BTK CERT BIK BIM


D. 10.06.2016 Vejen, dommer Åsa Andersson, EX JK Plac. 2


D. 11.06.2016 Vejen, dommer Kresten Scheel, EX JK CK Plac. 1 BIK CERT BIM


D. 12.06.2016 Vejen, dommer Kurt Nilsson, EX JK CK Plac. 1 BIK CERT BIM Crufts qual.


D. 23.07.2016 Vejen, dommer Stanley Shen, EX JK CK Plac. 1 BIK CERT BIM


D. 20.06.2016 Vamdrup, dommer Istvan Csik, EX JK CK Plac. 1 BIK CERT BIM


D.18.09.2016 Ballerup, dommer Carsten Birk, Exc.JK Plac.1 CK 1.BTK CERT BIM KBHJV KBHV


D.9.10.2016 Herlufmagle, dommer Rune Lysgaard EX ÅK Plac.1 CK 1.BTK CERT BIM


Åbenklasse:


D.05.11.2016 Herning, dommer Joakim Ohlsson VG ÅK Plac.3


D.06.11.2016 Herning, dommer Ligita Zake EX ÅK Plac.3


D.27.11.2016 Middelfart, dommer Svend Erik Løvenkjær EX ÅK Plac.1


D.12.02.2017 Fredericia, dommer Jan Sonne-Schmidt EX MK Plac.1 BTK CERT CACIB BIM


D.5.03.2017 Hedensted, Dommer Gabriele Runge EX MK Plac.1 CK 2.BTK


D.5.03.2017 Hedensted, Dommer Marit Sunde VG.MK Plac.1


D.29.04.2017 Roskilde, Dommer Åke Cronander EX ÅK 1.BTK CERT CACIB BIM


D. 30.05.2017 Roskilde, Dommer Tomas Rohlin EX ÅK Plac.1


Champion klassen:


D. 13.05.2017 Gørlev, Dommer Moa Persson EX CK Plac.1 1.BTK BIR


D. 13.05.2017 Gørlev, Dommer Grzegorz Robak EX CK Plac.1 1.BTK BIM


D. 10.06.2017 Vejen, Dommer Ramuné Kazlauskaite EX Plac. 1 CK 1.BTK CACIB BIM


D. 21.07.2017 Vejen, Dommer Ricardo Torre Simoes EX Plac.1 CK 1.BTK BIR


D. 22.07.2017 Vejen, Dommer Miodrag Vretenicic EX Plac.1 CK 1.BTK BIR


D. 23.07.2017 Vejen, Dommer Sanja Vretenicic EX Plac.1 CK 1.BTK BIR


D. 05.08.2017 Odense, Dommer John Muldoon EX Plac.1 CK 1.BTK BIM


D. 23.09.2017 Ballerup, Dommer Annette Bystrup EX Plac.1 CK 2.BTK CACIB


D. 07.10.2017 Næstved, Dommer A Allcock VG Plac.2


D. 08.10.2017 Næstved, Dommer Jean-Francois Vanaken EX Plac.1 CK 2.BTK


D. 04.11.2017 Herning, Dommer Johan J Juslin EX CHK Plac.2 CK 4.BTK R.CACIB


D.05.11.2017 Herning, Dommer Kitty Sjong EX CHK Plac.2 CK 3.BTK R.CACIB


D. 26.11.2017 Middelfart, Dommer Knut Sigurd Wilberg EX CHK Plac.1 ck 1.BTK BIM



Udlanske udstillings resultater:


D.30.07.2016 Bremen, Dommer Junior CAC BIK BOB


D.31.07.2016 Bremen, Dommer Gabriel Junge, Junior CAC BIK BOB


D.2.10.2016 Rostock, Dommer Adam Chabik, Junior CAC BIK BIM Rostock JW'16 og nu VDHJCH


D.14.05.2017 Neumünster, Dommer ? EX Offene klasse Plac.1 CAC Res. CACIB


D.19.05.2017 Dortmund, Dommer Colette Muldoon, EX Plac.1 CAC CACIB BIR


D. 21.05.2017 Dortmund, Dommer Manja Bruse, VG Plac.1


D. 08.11.2017 Leipzig, Dommer Walter Jungblut, EX Plac.1 CAC R.CACIB (2. bedste tæve)


D. 10.11.2017 Leipzig, Dommer Janusz Opara VG





 Lene Ø. Hansen - Grejsdalsvej 183 - 7100 Vejle - leneoeh61@gmail.com